Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07M15-220PA
2M805-003-07M15-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07M15-220PA
Brief Description
M805 20C 20#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07M15-220PA.pdf
Availability of 2M805-003-07M15-220PA
QUANTITY
2M805-003-07M15-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07M15-220PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07M15-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07M15-220PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-07M15-220PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-07M15-220PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07M15-220PA
RES 3 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 680MA 120 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 176UH 300MA 1.4 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLK 10POS 5.08MM 45DEG datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 4KB OTP 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 940V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 220 OHM 10SIP datasheet.pdf