Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07ZNU10-28PA
2M805-003-07ZNU10-28PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07ZNU10-28PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 8C 8#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07ZNU10-28PA.pdf
Availability of 2M805-003-07ZNU10-28PA
QUANTITY
2M805-003-07ZNU10-28PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07ZNU10-28PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07ZNU10-28PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07ZNU10-28PA
2M805-003-07ZNU10-28PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07ZNU10-28PA
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 4CH W/I2C 16-TSSOP datasheet.pdf
TRANS RF NPN 5V 12MA SOT343 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC TV TUNER ANALOG 28QFN datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf