Amphenol Aerospace Operations 2M805-004-01M9-25PA
2M805-004-01M9-25PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-004-01M9-25PA
Brief Description
M805 5C 5#20HD PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M805-004-01M9-25PA.pdf
Availability of 2M805-004-01M9-25PA
QUANTITY
2M805-004-01M9-25PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-004-01M9-25PA
Internal Part NumberEIS-2M805-004-01M9-25PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-004-01M9-25PA
Related Links2M805-004, 2M805-004-01M9-25PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-004-01M9-25PA Details Description
Related parts for 2M805-004-01M9-25PA
CONN PIN HSG 11POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LCD 64X32 RGB 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 6V 1510 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
LMZFL 5/12/135 3.5OR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf