Toshiba Semiconductor & Storage 2SA1618-Y(TE85L,F)
2SA1618-Y(TE85L,F) picture photo
Mfg. Part Number
2SA1618-Y(TE85L,F)
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2PNP 50V 0.15A SMV
Datasheet Download
2SA1618-Y(TE85L,F).pdf
Availability of 2SA1618-Y(TE85L,F)
QUANTITY
2SA1618-Y(TE85L,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SA1618-Y(TE85L,F)
Internal Part NumberEIS-2SA1618-Y(TE85L,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 PNP (Dual) Matched Pair, Common Emitter
Current - Collector (Ic) (Max)150mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce120 @ 2mA, 6V
Power - Max300mW
Frequency - Transition80MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSMV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SA1618-Y(TE85L,F)
Related Links2SA1618-Y, 2SA1618-Y(TE85L,F) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
2SA1618-Y(TE85L,F) Details Description
Related parts for 2SA1618-Y(TE85L,F)
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 40A 240V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 SMD datasheet.pdf
TEST PROBE RCPT TPBR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf