CEL (California Eastern Laboratories) 2SC5007-A
2SC5007-A picture photo
Mfg. Part Number
2SC5007-A
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
RF TRANSISTOR NPN SOT-523
Datasheet Download
2SC5007-A.pdf
Availability of 2SC5007-A
QUANTITY
2SC5007-A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SC5007-A
Internal Part NumberEIS-2SC5007-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingCut Strip
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)10V
Frequency - Transition7GHz
Noise Figure (dB Typ @ f)1.4dB @ 1GHz
Gain12dB
Power - Max125mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 7mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max)65mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-523
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SC5007-A
Related Links2SC5, 2SC5007-A Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
2SC5007-A Details Description
Related parts for 2SC5007-A
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/YLW/RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SHEAR HOLDER FRONT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf