CEL (California Eastern Laboratories) 2SC5007-T1-A
2SC5007-T1-A picture photo
Mfg. Part Number
2SC5007-T1-A
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
RF TRANSISTOR NPN SOT-523
Datasheet Download
2SC5007-T1-A.pdf
Availability of 2SC5007-T1-A
QUANTITY
2SC5007-T1-A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SC5007-T1-A
Internal Part NumberEIS-2SC5007-T1-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Performance Silicon RF Transistors
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)10V
Frequency - Transition7GHz
Noise Figure (dB Typ @ f)1.4dB @ 1GHz
Gain12dB
Power - Max125mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 7mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max)65mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-523
Supplier Device PackageSOT-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SC5007-T1-A
Related Links2SC500, 2SC5007-T1-A Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
2SC5007-T1-A Details Description
Related parts for 2SC5007-T1-A
IC REG MULT CONFIG INV 12V 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V 100MA UNREG DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf