ON Semiconductor 2SK545-11D-TB-E
2SK545-11D-TB-E picture photo
Mfg. Part Number
2SK545-11D-TB-E
Manufacturer
Product Category
JFETs (Junction Field Effect)
Brief Description
JFET N-CH 1MA 125MW CP
Datasheet Download
2SK545-11D-TB-E.pdf
Availability of 2SK545-11D-TB-E
QUANTITY
2SK545-11D-TB-E Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SK545-11D-TB-E
Internal Part NumberEIS-2SK545-11D-TB-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyJFETs (Junction Field Effect)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeN-Channel
Voltage - Breakdown (V(BR)GSS)-
Drain to Source Voltage (Vdss)40V
Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0)60µA @ 10V
Current Drain (Id) - Max1mA
Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id1.5V @ 1µA
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1.7pF @ 10V
Resistance - RDS(On)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-CP
Power - Max125mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SK545-11D-TB-E
Related Links2SK545-, 2SK545-11D-TB-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
2SK545-11D-TB-E Details Description
Related parts for 2SK545-11D-TB-E
VARISTOR 3.7V 100A 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CABLE GLAND - EXP-0911&0921 3PC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
PGS SHEET 90X115MM W/TAPE datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 10POS 3' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
10UF 35V 5X7MM 85C 1500H datasheet.pdf