MEC Switches 2SS09-10.0
2SS09-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
2SS09-10.0
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
5 SERIES 10MM EXTENDER
Datasheet Download
2SS09-10.0.pdf
Availability of 2SS09-10.0
QUANTITY
2SS09-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SS09-10.0
Internal Part NumberEIS-2SS09-10.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeSwitch Extender
For Use With/Related ProductsMultimec® Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SS09-10.0
Related Links2SS09, 2SS09-10.0 Datasheet, MEC Switches Distributor
2SS09-10.0 Details Description
Related parts for 2SS09-10.0
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 10MM datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf