BUD Industries, Inc. 30-2305-RB
30-2305-RB picture photo
Mfg. Part Number
30-2305-RB
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
RACK CABINET 78.62 X24.06X30.75"
Datasheet Download
30-2305-RB.pdf
Availability of 30-2305-RB
QUANTITY
30-2305-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 30-2305-RB
Internal Part NumberEIS-30-2305-RB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesModified Enclosures
Video FileBud's Custom Capabilities
2D Drawing30-2300 Series.dxf
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
Series30
Dimensions - Panel29.260" L x 17.938" W x 70.000" H (743.20mm x 455.63mm x 1778.00mm)
Dimensions - Overall30.750" L x 24.062" W x 78.625" H (781.05mm x 611.17mm x 1997.08mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesFront and Rear Access, Removable Door
StyleEnclosed, Sides
TypeUpright Cabinet Rack
DoorSteel
ColorBlue
Mounting RailsTwo Pair
VentilationNon-Vented
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30-2305-RB
Related Links30-23, 30-2305-RB Datasheet, BUD Industries, Inc. Distributor
30-2305-RB Details Description
Related parts for 30-2305-RB
BATTERY PACK 9.6V 1200 MAH NICAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 30A datasheet.pdf
RES 21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 32VDC datasheet.pdf
TRANS RF NPN 2.8V 70MA DFP4 datasheet.pdf
BRONZE SERV POST CONN 4/0 STR-3 datasheet.pdf
IONIZER W/230V EUROPE POWER CORD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf