TE Connectivity AMP Connectors 3012-11-230510-CS2324
3012-11-230510-CS2324 picture photo
Mfg. Part Number
3012-11-230510-CS2324
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
KIT BOOT ADAPTER
Datasheet Download
3012-11-230510-CS2324.pdf
Availability of 3012-11-230510-CS2324
QUANTITY
3012-11-230510-CS2324 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3012-11-230510-CS2324
Internal Part NumberEIS-3012-11-230510-CS2324
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Series-
TypeBackshell, Heat Shrink Adapter
Cable Opening-
Diameter - Outside-
Shell Size - Insert-
Thread Size-
Cable Exit-
Material-
Plating-
ShieldingShielded
Color-
Features-
Ingress Protection-
Includes-
Material Flammability Rating-
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3012-11-230510-CS2324
Related Links3012-11-23, 3012-11-230510-CS2324 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3012-11-230510-CS2324 Details Description
Related parts for 3012-11-230510-CS2324
VARISTOR 23V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 3BIT 4:1 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro AB 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf