TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 301A022-12-0
301A022-12-0 picture photo
Mfg. Part Number
301A022-12-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
301A022-12-0.pdf
Availability of 301A022-12-0
QUANTITY
301A022-12-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 301A022-12-0
Internal Part NumberEIS-301A022-12-0
SeriesThermofit 301A0
TypeBoot, Transition - Breakout, 2:1 (T)
Shell Size - Insert22
Features-
ColorBlack
MaterialFluoroelastomer, Flexible
Large Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Large Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Small Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Small Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Large Recovered Length1.160" (29.5mm)
Small Recovered Length1.160" (29.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.310" (58.7mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)301A022-12-0
301A022-12-0 Details Description
Related parts for 301A022-12-0
FIXED IND 2.2UH 17.2A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL NB7V33M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf