LEDdynamics Inc. 3021-D-I-500
3021-D-I-500 picture photo
Mfg. Part Number
3021-D-I-500
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPP CC BUCK 32V 500MA 7SIP
Datasheet Download
3021-D-I-500.pdf
Availability of 3021-D-I-500
QUANTITY
3021-D-I-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3021-D-I-500
Internal Part NumberEIS-3021-D-I-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyLED Supplies
SeriesBuckPuck™ 3021
TypeConstant Current
TopologyBuck
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)7V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output32V (Max)
Current - Output (Max)500mA
Power (Watts)16W
DimmingAnalog
FeaturesRemote On/Off, SCP
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Efficiency95%
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case7-SIP Module (6 Leads)
Size / Dimension0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.0mm x 21.0mm x 11.0mm)
PackagingBulk
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3021-D-I-500
Related Links3021-D, 3021-D-I-500 Datasheet, LEDdynamics Inc. Distributor
3021-D-I-500 Details Description
Related parts for 3021-D-I-500
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MINI BX SEALED RCPT W/SPL MRK datasheet.pdf
LED COB WHT 3500K 3STEP 90CRI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf