LEDdynamics Inc. 3021-D-N-350
3021-D-N-350 picture photo
Mfg. Part Number
3021-D-N-350
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPP CC BUCK 32V 350MA 7SIP
Datasheet Download
3021-D-N-350.pdf
Availability of 3021-D-N-350
QUANTITY
3021-D-N-350 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3021-D-N-350
Internal Part NumberEIS-3021-D-N-350
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyLED Supplies
SeriesBuckPuck™ 3021
TypeConstant Current
TopologyBuck
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)5V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output32V (Max)
Current - Output (Max)350mA
Power (Watts)11W
Dimming-
FeaturesRemote On/Off, SCP
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Efficiency95%
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case7-SIP Module (6 Leads)
Size / Dimension0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.0mm x 21.0mm x 11.0mm)
PackagingBulk
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3021-D-N-350
Related Links3021-D, 3021-D-N-350 Datasheet, LEDdynamics Inc. Distributor
3021-D-N-350 Details Description
Related parts for 3021-D-N-350
CONN HEADER RT/A 30POS .100 15AU datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf