API Delevan 3090R-391F
3090R-391F picture photo
Mfg. Part Number
3090R-391F
Brief Description
FIXED IND 390NH 500MA 300 MOHM
Datasheet Download
3090R-391F.pdf
Availability of 3090R-391F
QUANTITY
3090R-391F Order Process
Ship out your order
Specifications of 3090R-391F
Internal Part NumberEIS-3090R-391F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3090R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePowdered Iron
Inductance390nH
Tolerance±1%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3090R-391F
Related Links3090R, 3090R-391F Datasheet, API Delevan Distributor
3090R-391F Details Description
Related parts for 3090R-391F
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FUSE MOD 800A 700V STUD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .165 GOLD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPED 38POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 1000VDC datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
26500 24#20 4#12 S BY PLUG WC datasheet.pdf
10000UF 350V 76X220MM 105C 5000H datasheet.pdf