API Delevan 3094-123JS
3094-123JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-123JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD
Datasheet Download
3094-123JS.pdf
Availability of 3094-123JS
QUANTITY
3094-123JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-123JS
Internal Part NumberEIS-3094-123JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating118mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant27MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-123JS
Related Links3094-, 3094-123JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-123JS Details Description
Related parts for 3094-123JS
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FANOUT BUFFER DDRII 28-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC FPGA 90 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 420V RADIAL datasheet.pdf