API Delevan 3094-124HS
3094-124HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-124HS
Brief Description
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD
Datasheet Download
3094-124HS.pdf
Availability of 3094-124HS
QUANTITY
3094-124HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-124HS
Internal Part NumberEIS-3094-124HS
Material - CoreIron
Inductance120µH
Tolerance±3%
Current Rating59mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)14 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-124HS
Related Links3094-, 3094-124HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-124HS Details Description
Related parts for 3094-124HS
MIC PIEZO ANALOG OMNI -69DB datasheet.pdf
CABLE PRINTER PARALLEL 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 26AWG 600V WHITE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf