API Delevan 3094-182GS
3094-182GS picture photo
Mfg. Part Number
3094-182GS
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 260MA 720 MOHM
Datasheet Download
3094-182GS.pdf
Availability of 3094-182GS
QUANTITY
3094-182GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-182GS
Internal Part NumberEIS-3094-182GS
Material - CoreIron
Inductance1.8µH
Tolerance±2%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)720 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-182GS
Related Links3094-, 3094-182GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-182GS Details Description
Related parts for 3094-182GS
IDC CABLE - HSC26S/AE26M/X datasheet.pdf
LED YELLOW 12V PNL MNT datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 40MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf