API Delevan 3094-222KS
3094-222KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-222KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 230MA 900 MOHM
Datasheet Download
3094-222KS.pdf
Availability of 3094-222KS
QUANTITY
3094-222KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-222KS
Internal Part NumberEIS-3094-222KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating230mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-222KS
Related Links3094-, 3094-222KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-222KS Details Description
Related parts for 3094-222KS
RES SMD 16.5KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 47 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 60POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf