API Delevan 3094-272FS
3094-272FS picture photo
Mfg. Part Number
3094-272FS
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.1 OHM
Datasheet Download
3094-272FS.pdf
Availability of 3094-272FS
QUANTITY
3094-272FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-272FS
Internal Part NumberEIS-3094-272FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreIron
Inductance2.7µH
Tolerance±1%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-272FS
Related Links3094-, 3094-272FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-272FS Details Description
Related parts for 3094-272FS
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOD PWR MED FILTER 4A 1PL QC PNL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SO-28 datasheet.pdf
IC LOAD SHARE CTRLR ADV 8SOIC datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NAT 5.93"L X 9.93"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf