API Delevan 3094-273HS
3094-273HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-273HS
Brief Description
FIXED IND 27UH 110MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
3094-273HS.pdf
Availability of 3094-273HS
QUANTITY
3094-273HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-273HS
Internal Part NumberEIS-3094-273HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreIron
Inductance27µH
Tolerance±3%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-273HS
Related Links3094-, 3094-273HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-273HS Details Description
Related parts for 3094-273HS
IC RS-232 DRIVER/REC 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf