API Delevan 3094-681JS
3094-681JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-681JS
Brief Description
FIXED IND 680NH 430MA 260 MOHM
Datasheet Download
3094-681JS.pdf
Availability of 3094-681JS
QUANTITY
3094-681JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-681JS
Internal Part NumberEIS-3094-681JS
Material - CoreIron
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-681JS
Related Links3094-, 3094-681JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-681JS Details Description
Related parts for 3094-681JS
IC OPAMP DIFF 60KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IPASS VERTASSY 26CKT PLT 2 279TH datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf