Susumu RG1005N-7870-W-T1
RG1005N-7870-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-7870-W-T1
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-7870-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-7870-W-T1
QUANTITY
RG1005N-7870-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-7870-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-7870-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-7870-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-7870-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-7870-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-7870-W-T1
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KEYPAD BACKLIT RBBR 12BTN LO PRO datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FRAM 24VQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 4.6A 19.6 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43.5VC SMCJ datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf