API Delevan 3094-684FS
3094-684FS picture photo
Mfg. Part Number
3094-684FS
Brief Description
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-684FS.pdf
Availability of 3094-684FS
QUANTITY
3094-684FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-684FS
Internal Part NumberEIS-3094-684FS
Material - CoreIron
Inductance680µH
Tolerance±1%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant1.9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-684FS
Related Links3094-, 3094-684FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-684FS Details Description
Related parts for 3094-684FS
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE AB R/A datasheet.pdf
IC OFFLINE SW 30W 49W 12ESOP datasheet.pdf
KIT DEV C2000 PWR LINE MODEM datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.09 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V DIN RAIL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf