API Delevan 3094-684GS
3094-684GS picture photo
Mfg. Part Number
3094-684GS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-684GS.pdf
Availability of 3094-684GS
QUANTITY
3094-684GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-684GS
Internal Part NumberEIS-3094-684GS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance680µH
Tolerance±2%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant1.9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-684GS
Related Links3094-, 3094-684GS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-684GS Details Description
Related parts for 3094-684GS
BOX END PANEL BLK A20 SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
PLASTIC LABEL 1 SHEET=9 PIECES datasheet.pdf
OSC MEMS 66.667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder Cup datasheet.pdf