API Delevan 3094R-153KS
3094R-153KS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-153KS
Brief Description
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
3094R-153KS.pdf
Availability of 3094R-153KS
QUANTITY
3094R-153KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-153KS
Internal Part NumberEIS-3094R-153KS
Material - CoreIron
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-153KS
Related Links3094R, 3094R-153KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-153KS Details Description
Related parts for 3094R-153KS
IGBT 600V 16A 60W D2PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf