API Delevan 3094R-332FS
3094R-332FS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-332FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
Datasheet Download
3094R-332FS.pdf
Availability of 3094R-332FS
QUANTITY
3094R-332FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-332FS
Internal Part NumberEIS-3094R-332FS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-332FS
Related Links3094R, 3094R-332FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-332FS Details Description
Related parts for 3094R-332FS
CAP CER 0.012UF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.0MM GREEN datasheet.pdf
CONN HAN 16A SURFACE MOUNT HSG1/ datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf