API Delevan 3094R-824FS
3094R-824FS picture photo
Mfg. Part Number
3094R-824FS
Brief Description
FIXED IND 820UH 26MA 70 MOHM SMD
Datasheet Download
3094R-824FS.pdf
Availability of 3094R-824FS
QUANTITY
3094R-824FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094R-824FS
Internal Part NumberEIS-3094R-824FS
Material - CoreIron
Inductance820µH
Tolerance±1%
Current Rating26mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant1.8MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094R-824FS
Related Links3094R, 3094R-824FS Datasheet, API Delevan Distributor
3094R-824FS Details Description
Related parts for 3094R-824FS
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6A 24VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.890" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 2M 18AWG datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
IC SBC HIGH SPD CAN 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB G T datasheet.pdf