Vishay/Sprague 30D107M040DC2A
30D107M040DC2A picture photo
Mfg. Part Number
30D107M040DC2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 40V 9.5X20.5 105C AXI
Datasheet Download
30D107M040DC2A.pdf
Availability of 30D107M040DC2A
QUANTITY
30D107M040DC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 30D107M040DC2A
Internal Part NumberEIS-30D107M040DC2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package506
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30D107M040DC2A
Related Links30D107M, 30D107M040DC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
30D107M040DC2A Details Description
Related parts for 30D107M040DC2A
IC XDCP 32-TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
SITE LICENSE DA-FIR GEN EC/ECP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE D 11POS datasheet.pdf
PC TERMINAL BLOCK 24A 400V BLACK datasheet.pdf
YOKE P 11 X 7 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf