Delta Electronics 30DBCS5B
30DBCS5B picture photo
Mfg. Part Number
30DBCS5B
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 1-PHASE GEN EMI 30A
Datasheet Download
30DBCS5B.pdf
Availability of 30DBCS5B
QUANTITY
30DBCS5B Order Process
Ship out your order
Specifications of 30DBCS5B
Internal Part NumberEIS-30DBCS5B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMI Filter Products
Standard Package48
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesDB
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC115V, 250V
Current30A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleThreaded Post (8-32)
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsCSA, UL, VDE
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30DBCS5B
Related Links30DB, 30DBCS5B Datasheet, Delta Electronics Distributor
30DBCS5B Details Description
Related parts for 30DBCS5B
CONN SPRING 5POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
IC 3-5V LVD TERMINATOR 24-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 600V 72A SP3 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.62"L X 4.47"W datasheet.pdf
TVS DIODE 7.37VWM 13.8VC DO204AC datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
5.7 8-COLOR DSP STN IVORY ENG datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CABLE R/A FMALE-STR FMAL 4POS 1M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN RA datasheet.pdf