JST Sales America Inc. 30FMN-SMT-A-TF
30FMN-SMT-A-TF picture photo
Mfg. Part Number
30FMN-SMT-A-TF
Brief Description
CONN FFC TOP 30POS 1.00MM R/A
Datasheet Download
30FMN-SMT-A-TF.pdf
Availability of 30FMN-SMT-A-TF
QUANTITY
30FMN-SMT-A-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of 30FMN-SMT-A-TF
Internal Part NumberEIS-30FMN-SMT-A-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Flat Flex TypeFFC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions30
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.118" (3.00mm)
FeaturesLow Insertion Force (LIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30FMN-SMT-A-TF
Related Links30FMN-S, 30FMN-SMT-A-TF Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
30FMN-SMT-A-TF Details Description
Related parts for 30FMN-SMT-A-TF
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
COVER FOR MAP130 SERIES datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.5MSPS TSOT23-8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf