Micro Commercial Components (MCC) 30KP43CA-TP
30KP43CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP43CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 73VC R6
Datasheet Download
30KP43CA-TP.pdf
Availability of 30KP43CA-TP
QUANTITY
30KP43CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP43CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP43CA-TP
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp73V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP43CA-TP
Related Links30KP4, 30KP43CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP43CA-TP Details Description
Related parts for 30KP43CA-TP
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.3A TO251A datasheet.pdf