Micro Commercial Components (MCC) 30KP70CA-TP
30KP70CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP70CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 109VC R6
Datasheet Download
30KP70CA-TP.pdf
Availability of 30KP70CA-TP
QUANTITY
30KP70CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP70CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP70CA-TP
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)78.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp109V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP70CA-TP
Related Links30KP7, 30KP70CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP70CA-TP Details Description
Related parts for 30KP70CA-TP
CONN RECEPT/CAP 15POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
PROBE/LEAD TEST 30PROBE-BANA PLG datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 32 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.62"LX3.25"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf