Microsemi Commercial Components 30KPA150AE3/TR13
30KPA150AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA150AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 150VWM 233.4VC P600
Datasheet Download
30KPA150AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA150AE3/TR13
QUANTITY
30KPA150AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA150AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA150AE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp233.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)129.8A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA150AE3/TR13
Related Links30KPA150, 30KPA150AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA150AE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA150AE3/TR13
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 000TN/80 AR UC datasheet.pdf
TVS DIODE 29.1VWM 52VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO46-2 datasheet.pdf