Littelfuse 30KPA156CA-HRA
30KPA156CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA156CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 156VWM 245VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA156CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA156CA-HRA
QUANTITY
30KPA156CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA156CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA156CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)156V
Voltage - Breakdown (Min)174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp245V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123.7A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA156CA-HRA
Related Links30KPA15, 30KPA156CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA156CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA156CA-HRA
IC MCU 8BIT OTP 4K 20 SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 4.1A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.8A 160 MOHM TH datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf