Vishay/BCcomponents MRS25000C1472FC100
MRS25000C1472FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1472FC100
Brief Description
RES 14.7K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1472FC100.pdf
Availability of MRS25000C1472FC100
QUANTITY
MRS25000C1472FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1472FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1472FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1472FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1472FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1472FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1472FC100
IDC CABLE - MKS50K/MC50G/MKS50K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONTACT SOCKET 16AWG SZ 16S datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
SNPPR HOSE CLAMP MAX .262'' datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf