Microsemi Commercial Components 30KPA156CAE3/TR13
30KPA156CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA156CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 156VWM 245VC P600
Datasheet Download
30KPA156CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA156CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA156CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA156CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA156CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)156V
Voltage - Breakdown (Min)174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp245V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123.7A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA156CAE3/TR13
Related Links30KPA156, 30KPA156CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA156CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA156CAE3/TR13
FIXED IND 8NH 3A SMD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 25POS .156 GRN datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
C/A 2.0MM 62.5/125 LC-SC 10M datasheet.pdf
IC CLK BUF SDH 2.7GHZ 1CIRC datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IGBT 400V ECH8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf