Littelfuse 30KPA270CA-HRA
30KPA270CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA270CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 270VWM 436.2VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA270CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA270CA-HRA
QUANTITY
30KPA270CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA270CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA270CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)270V
Voltage - Breakdown (Min)301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp436.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)69.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA270CA-HRA
Related Links30KPA27, 30KPA270CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA270CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA270CA-HRA
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 34POS datasheet.pdf
IC SCAN-TEST-DEV/TXRX 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
MEM CARD COMPACTFLASH 512MB SLC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 14KV SCREW datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 35 V datasheet.pdf