Microsemi Commercial Components 30KPA270E3/TR13
30KPA270E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA270E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 270VWM P600
Datasheet Download
30KPA270E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA270E3/TR13
QUANTITY
30KPA270E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA270E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA270E3/TR13
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)270V
Voltage - Breakdown (Min)284.31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA270E3/TR13
Related Links30KPA27, 30KPA270E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA270E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA270E3/TR13
CAP CER 100PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 133K 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC BUFFER PROG GAMMA REF 32-TQFN datasheet.pdf
GROUND FAULT RELAY MAN 200/500MA datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf