Microsemi Commercial Components 30KPA288AE3/TR13
30KPA288AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA288AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 288VWM 469.9VC P600
Datasheet Download
30KPA288AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA288AE3/TR13
QUANTITY
30KPA288AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA288AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA288AE3/TR13
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)288V
Voltage - Breakdown (Min)321.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp469.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)64.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA288AE3/TR13
Related Links30KPA288, 30KPA288AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA288AE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA288AE3/TR13
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OUTLET NEMA5-15R SCREW MNT DUPLX datasheet.pdf
LITHIUM-ION BATT PROTECT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 120MHZ 6-CLCC datasheet.pdf