Microsemi Commercial Components 30KPA43E3/TR13
30KPA43E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA43E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 43VWM P600
Datasheet Download
30KPA43E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA43E3/TR13
QUANTITY
30KPA43E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA43E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA43E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)45.27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA43E3/TR13
Related Links30KPA43, 30KPA43E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA43E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA43E3/TR13
CONV DC-DC 50W 48VIN 2.5V POS-EN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf