Microsemi Commercial Components 30KPA43E3/TR13
30KPA43E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA43E3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 43VWM P600
Datasheet Download
30KPA43E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA43E3/TR13
QUANTITY
30KPA43E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA43E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA43E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)45.27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA43E3/TR13
Related Links30KPA43, 30KPA43E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA43E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA43E3/TR13
SWITCH SLIDE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC PLL W/VCO/LOCK DETECT 16SOIC datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 360CPR 1/4" datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.9A 138 MOHM TH datasheet.pdf