Microsemi Commercial Components 30KPA45AE3/TR13
30KPA45AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA45AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Datasheet Download
30KPA45AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA45AE3/TR13
QUANTITY
30KPA45AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA45AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA45AE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)391.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)