Murata Electronics North America GRM39C0G120J50-500
GRM39C0G120J50-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39C0G120J50-500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM39C0G120J50-500.pdf
Availability of GRM39C0G120J50-500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM39C0G120J50-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39C0G120J50-500
Internal Part NumberEIS-GRM39C0G120J50-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM39C0G120J50-500 today.
SeriesGRM39C0G12
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39C0G120J50-500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39C0G1, GRM39C0G120J50-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39C0G120J50-500 Details Description
Related parts for GRM39C0G120J50-500
IC VOICE REC/PL 16MIN IN 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 43PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf