Microsemi Commercial Components 30KPA45CAE3/TR13
30KPA45CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA45CAE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Datasheet Download
30KPA45CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA45CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA45CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA45CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA45CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)391.5A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA45CAE3/TR13
Related Links30KPA45C, 30KPA45CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA45CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA45CAE3/TR13
OSC XO 3.072MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER T1 40-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EMULATOR FSICE FOR 9 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPED 9POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 4COL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf