Microsemi Commercial Components 30KPA51AE3/TR13
30KPA51AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA51AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 51VWM 86.4VC P600
Datasheet Download
30KPA51AE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA51AE3/TR13
QUANTITY
30KPA51AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA51AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA51AE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp86.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)350.7A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA51AE3/TR13
Related Links30KPA51, 30KPA51AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA51AE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA51AE3/TR13
RES SMD 750 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCR BACKSHELL FOR WIRE MNT PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 45VC P600 datasheet.pdf
MARKER CARD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 4A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58U 12' datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG TRIAX PIN SLDER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SLIDE, FEED datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf