Microsemi Commercial Components 30KPA58CAE3/TR13
30KPA58CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA58CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600
Datasheet Download
30KPA58CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA58CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA58CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA58CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA58CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp92.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)327.9A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA58CAE3/TR13
Related Links30KPA58C, 30KPA58CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA58CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA58CAE3/TR13
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 16POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DPDT SPLASHPROOF ROCKER SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf