Microsemi Commercial Components 30KPA70CE3/TR13
30KPA70CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA70CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 70VWM P600
Datasheet Download
30KPA70CE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA70CE3/TR13
QUANTITY
30KPA70CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA70CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA70CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)73.71V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA70CE3/TR13
Related Links30KPA70, 30KPA70CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA70CE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA70CE3/TR13
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
IC MUX/SELECTOR QUAD 2INP 16DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 70A DO203AB datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH 6PDT 0.5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2924 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf