Microsemi Commercial Components 30KPA96E3/TR13
30KPA96E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA96E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 96VWM P600
Datasheet Download
30KPA96E3/TR13.pdf
Availability of 30KPA96E3/TR13
QUANTITY
30KPA96E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA96E3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA96E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)96V
Voltage - Breakdown (Min)101.07V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA96E3/TR13
Related Links30KPA96, 30KPA96E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA96E3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA96E3/TR13
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV SL/GP SMD datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY MCU 3A 32-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf