Vishay/BCcomponents 30LVSS10-320-R
30LVSS10-320-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10-320-R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10-320-R.pdf
Availability of 30LVSS10-320-R
QUANTITY
30LVSS10-320-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10-320-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10-320-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 30LVS
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10-320-R
Related Links30LVSS1, 30LVSS10-320-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10-320-R Details Description
Related parts for 30LVSS10-320-R
RES SMD 5.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET RF TO220AB TO220AB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 40A 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC BUS SWITCH SPST DUAL US8 datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
PANEL SIDE 77X38X1.7" BLACK 1/PR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf