Vishay/BCcomponents 30LVSS10-R
30LVSS10-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10-R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10-R.pdf
Availability of 30LVSS10-R
QUANTITY
30LVSS10-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 30LVS
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10-R
Related Links30LVS, 30LVSS10-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10-R Details Description
Related parts for 30LVSS10-R
POT 2.5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110POS .050" datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 20K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 40POS BRD-FPC datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2000UF 25V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf